همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 همه استان ها

به دلیل عدم وجود برق کافی در کشور، خاموشی‌ها ادامه دارد. از این رو، این مطلب را به جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 همه استان ها اختصاص داده‌ایم.

از آنجایی که عصر مدرن و زندگی امروزی تا حد زیادی به برق وابسته است، قطعی‌های برق این مدت اخیر مردم را بسیار کلافه کرده و اختلالات زیادی در زندگی تمامی افراد جامعه به وجود آورده است. اوایل این خاموشی‌ها ناگهانی و بدون برنامه ریزی بودند که این مهم نه تنها موجب می‌شد مردم نتوانند به کارهای روزمره خود رسیدگی کنند و دانشجویان نتوانند سر کلاس‌های آنلاین خود حاضر شوند، بلکه برای بازی‌های آنلاین قهرمانی آسیا نیز دردسر ایجاد کرد و موجب شکست شطرنج بازان ایرانی در این بازی‌ها شد.

در آن مدت، خسارات وارده به مردم و اختلالاتی که به وجود آمد، سیل عظیمی از انتقادات را نسبت به دولت در پی داشت. از این رو، مسئولین که نمی‌دانستند چطور کمبود برق در کشور را جبران کنند، تصمیم گرفتند برای این خاموشی‌ها، یک جدول برنامه ریزی قطعی برق ارائه دهند تا خسارات وارده بر مردم کاهش یافته و بهتر بتوانند زندگی خود را با شرایط به وجود آمده وفق دهند.

از این رو، شرکت توانیر اعلام کرد که اداره برق هر استان موظف است برای خاموشی‌ها، یک جدول برنامه ریزی شده اعلام کند. بنابراین در ادامه این مطلب، برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 خرداد را بررسی می‌کنیم. با تکراتو همراه باشید!

جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400

قطعی‌های برق اخیر به ما یادآوری کرد که چقدر زندگی‌های مدرن به وجود برق وابسته شده است. در واقع کاهش نزولات جوی عاملی در کاهش ظرفیت سدها و ظرفیت تولید نیروگاه های برق آبی شده و گرمی هوا و کمبود توان تولید برق کشور موجب شده است توازن میزان تولیدی برق با میزان مصرفی بهم خورده و قطعی برق را به دنبال داشته باشد. به همین خاطر در این وضعیت استفاده از ظرفیت واقعی تولید برق کشور به طور حساب شده ضروری است. سخنگوی صنعت برق رابطه با این موضوع گفته اند:

میزان خاموشی های پراکنده برق ارتباط مستقیمی با میزان مصرف دارد، اگر در این روزها شاهد افزایش قطعی های پراکنده برق در نقاط مختلف کشور هستیم به این دلیل است که با رشد عجیب ۸۵۰۰ مگاواتی مصرف نسبت به زمان مشابه سال گذشته مواجه ایم.

اگر در تیر و مرداد هوا گرم تر از روزهای جاری شود و مصرف مردم نیز افزایش یابد، شرایط سخت تر خواهد شد.

البته علاوه بر تمام دلایلی که در بالا به آنها اشاره شد، برخی منابع غیررسمی دیگر قطعی برق و استخراج بیت کوین را مرتبط می‌دانند و این ماجرا را به طور مستقیم با فرایندهای استخراج ارز دیجیتال مرتبط دانسته و از مصرف برق بالایی این فعالیت شکایت دارند.

در ابتدا، سخنگوی صنعت برق و برخی مدیران عامل شرکت های توزیع برق استانی این مسئله را تائید کرده سخنگوی صنعت برق رجبی مشهدی در بخشی از صحبت های خود گفت که برای جلوگیری از خاموشی، برق مراکز استخراج بیت کوین مجاز در ساعات پرمصرف برق‌ها قطع می شود. اما از طرف دیگر برخی از مقامات که معلوم نیست چه ارتباطی با صنعت برق دارند، این قضیه را انکار نمودند.

حال هر چه که باشد، این موضوع تنها به مراکز استخراج بیت کوین مجاز برنمی‌گردد و افراد سودجوی زیادی به صورت غیر قانونی به ماینینگ بیت کوین مشغول هستند. این مدت نیز، به لطف اطلاع رسانی‌های مردم در بسیاری از استان‌ها، مسئولین در حال جمع آوری این دستگاه‌های غیرقانونی هستند. برای مثال استان بوشهر از جمله استان‌هایی است که اخیرا در اوج گرمای شدید بوشهر، ۹۶ دستگاه استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال در آن کشف و جمع آوری شده که با این تعداد، در یک هفته گذشته بیش از ۳ هزار دستگاه ماینر استخراج غیرمجاز رمز ارز، شناسایی و جمع آوری شده است. وزارت نیرو در این باره اظهار کرد:

این ۹۶ دستگاه ماینر که با استفاده از برق غیرمجاز در حال استخراج رمز ارز بودند، پس از دریافت گزارش‌های مردمی کشف و جمع‌آوری شدند. برق مصرفی این مراکز به اندازه مصرف بیش از یک‌هزار خانوار در منطقه معتدل است.

با این حال، قطعی برق به هرچه که مربوط باشد، حال همه ما سعی می‌کنیم به جداول زمان بندی شده و دقیق خاموشی عادت کرده و با پیگیری خاموشی‌های منطقه خود، زندگی را با شرایط موجود وفق دهیم. از این رو، در ادامه به سراغ بررسی جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 خواهیم رفت.

بیشتر بخوانید:نحوه دریافت خسارت قطعی برق

برنامه قطع برق 25 خرداد 1400 اصفهان

خوشبختانه اصفهان جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 را اعلام کرده است. شما می‌توانید جزئیات آن را در جدول زیر مشاهده کرده و از طریق فایل جدول قطعی برق امروز 25 خرداد اصفهان آدرس‌ها و مناطق هر بخش را پیدا کنید.

جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400
جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400

بیشتر بخوانید: زمان بندی قطع برق لرستان 1400

جدول زمان بندی قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 البرز

شرکت توزیع نیروی برق البرز جزئیات جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 را اعلام نموده است. شما می‌توانید فایل بلوک بندی خاموشی ها از تاریخ 22-3-1400 الی 27-3-1400 را برای هر منطقه از لینک‌های زیر دانلود کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 خرداد ایلام

جزئیات برنامه قطع برق خرداد 1400 برای استان ایلام از 15 تا 28 خردادماه اعلام شده است و جزئیات آن به قرار جدول زیر است. برنامه و جزئیات آدرس‌ها را در فایل برنامه قطع برق استان ایلام ۱۴۰۰ ببینید.

جدول قطعی برق امروز 21 خرداد 1400 همه استان ها
جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400

بیشتر بخوانید: زمان بندی قطع برق همدان 1400

جدول قطعی برق امروز 24 خرداد 1400 گیلان

استان‌های شمالی ایران از جمله گیلان من جمله اولین استان‌هایی بودند که قطعی برق در آنها رخ می‌داد. به همین خاطر، شرکت توانیر از ادارات برق این استان‌ها خواسته بود به منظور جلوگیری از آسیب جدی به مردم و کارخانه‌ها، جدول خاموشی‌ را به مردم اطلاع رسانی کنند. با این حال، استان گیلان برای هفته چهارم خرداد ماه اطلاعات خاموشی منتشر نکرده است و البته هفته پیش نیز خبری از جدول خاموشی برای این استان نبود. ولی شما می‌توانید جدیدترین اطلاعات را در زمان بندی قطع برق گیلان 1400 دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: زمان بندی قطع برق سمنان 1400

برنامه قطع برق 25 خرداد 1400 بوشهر

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 خرداد در بوشهر و ناحیه‌های آن به شرح زیر است. البته برای دانستن برنامه قطع برق 24 خرداد 1400 شهرستان‌های این استان، به شرکت توزیع برق استان بوشهر مراجعه کنید.

جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400
جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400

بیشتر بخوانید: زمان بندی قطع برق کرمان 1400

جدول زمان بندی قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 تبریز

روابط عمومی شرکت توزیع برق تبریز همچنین با تشکر از همراهی عموم مردم خواهان اولویت بخشیدن به مدیریت مصرف انرژی شده است و توصیه کرده که دمای منزل روی دمای رفاه 25 درجه سانتی گراد باشد و در ساعات پیک مصرف نیز از استفاده از وسایل برقی پرمصرف به طور همزمان اجتناب شود. همینطور اداره برق این استان، جدول خاموشی 25 خرداد را به شرح زیر ارائه کرده است:

جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400

بیشتر بخوانید: زمان بندی قطع برق یزد 1400

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 خرداد تهران

اداره نیروی برق تهران نیز خاموشی‌های 25 خرداد را به شرح زیر بیان کرده است:

جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400

 

بیشتر بخوانید: زمان بندی قطع برق قم 1400

جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 مرکزی

خاموشی‌های استان مرکزی در تاریخ 25 خرداد به شرح زیر اعلام شده است:

جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400

برنامه قطع برق 25 خرداد 1400 مازندران

اداره نیروی برق استان مازندران ضمن درخواست خود از مردم مازندران برای مدیریت مصرف برق قطعی برق را در تاریخ 25 خرداد اعلام کرده است و شما می‌توانید با دانلود فایل برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 خرداد مازندران از جزئیات مناطق و آدرس‌ها مطلع شوید.

بیشتر بخوانید:  زمان بندی قطع برق کرمانشاه 1400

برنامه قطع برق 25 خرداد 1400 گلستان

برنامه قطعی برق در استان گلستان به شرح زیر اعلام شده است:

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 خرداد

بیشتر بخوانید:زمان بندی قطع برق فارس 1400

جدول زمان بندی قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 زنجان

قطعی برق در زنجان در تاریخ 25 خرداد 1400 به شرح زیر است:

بیشتر بخوانید:زمان بندی قطع برق خراسان شمالی 1400

برنامه قطع برق 25 خرداد 1400 قزوین

جدول قطعی برق استان قزوین برای 25 خرداد به شرح زیر است:

 

بیشتر بخوانید: زمان بندی قطع برق کردستان 1400

جدول زمان بندی قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 یزد

اداره برق استان یزد نیز خاموشی‌های این استان را به شرح زیر بیان کرده است:

جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400
جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400

تاکنون استان‌های بالا قطعی برق در 25 خرداد را اعلام کرده‌اند. اگر از مشترکین استان یا شهرستانی هستید که اطلاعات خاموشی خود را دریافت نکرده‌اید، با نصب اپلیکیشن برق من و ثبت شناسه قبض خود می توانید اطلاعات خاموشی منطقه محل سکونت یا کار خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: زمان بندی قطع برق سیستان و بلوچستان 1400

جبران کمبود برق با واردات برق از جمهوری آذربایجان

سخنگوی صنعت برق برای جبران کمبود برق در کشور گفته است که از روز پنجشنبه گذشته واردات برق از جمهوری آذربایجان آغاز شده است. پایگاه خبری شرکت تولید انتقال و توزیع برق ایران در یکی از مصاحبه‌های خود اظهار کردند:

باسنکورن شدن خطوط انتقال برق مغان به شبکه برق جمهوری آذربایجان واردات برق از این کشور آغاز شد.

در ادامه سخنگوی صنعت برق به این موضوع اشاره کرد که 73 مگاوات برق از این خط انتقال به شبکه داخلی ایران تزریق می‌شود. به علاوه، برق وارداتی از این خط انتقال تا 130 مگاوات در ساعت پیک مصرف نسبت به بقیه ساعات شبانه روز بیشتر است.
وی با بیان این که صنعت همه توان و ظرفیت‌های خود را برای تامین برق مورد نیاز داخل به کار گرفته است، به مردم یادآوری کرد که درصد بسیار زیادی از مصرف برق مربوط به مشترکین خانگی است و بار دیگر از مردم خواست که در مصارف روزانه خود دقت بیشتری کنند تا جلوی خاموشی‌های بیشتر را بگیرند.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص جدول قطعی برق امروز 25 خرداد 1400 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر